^Powrót do góry

lechaa.jpg

Warto przeczytać

Wszystkie

Przekaż 1% podatku lub darowiznę na szlachetny cel

Publikacje i prace autorskie nauczycieli

Szanowni Państwo,
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oraz potrzebom, uruchomiliśmy nową funkcjonalność strony, w postaci możliwości publikacji Państwa prac autorskich. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem dokonywania prezentacji.
Zespół Lechaa Consulting sp. z o.o.


Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami nauczycieli

Książka "Wire-wrapping, czyli jak oplatać biżuterię. Kolczyki: Zachód słońca"

Miło nam poinformować, że w sprzedaży jest już pierwsza na naszym rynku pozycja książkowa poświęcona wire-wrappingowi. Technikę oplatania biżuterii drucikami poznajemy dzięki Kornelii Kubinowskiej, autorce nowej pozycji wydawnictwa LECHAA. Tym razem bohaterem książki są kolczyli, na przykładzie których opisane są etapy tworzenia biżuterii wire-wrapping oraz pierścionek. Dodatkowo książka zawiera obszerną galerię prac Autorki, będącą przekrojem możliwości tej misternej techniki.
Tytuł: Wire-wrapping, czyli jak oplatać biżuterię. Kolczyki "Zachód słońca"
Autor: Kornelia Kubinowska
Ilość stron: 67
Oprawa: miękka
Papier: kreda
Cena: 42 zł
Kontakt do wydawnictwa: Katarzyna Bublewicz-Guzy
tel. (081) 759-30-11 wew. 23
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opis książki

Jest to trzecia pozycja naszego wydawnictwa z zakresu rękodzieła (po dwóch poprzednich z haftu sutasz), tym razem zgłębiająca tajniki misternej techniki wire-wrapping. Ten bogato ilustrowany instruktaż, wzbogacony został dodatkowo o obszerną galerię prezentującą przekrój prac Autorki - Kornelii Kubinowskiej. Przystępny opis techniki, uzględniający materiały i narzędzia wykorzystywane w wire-wrappingu, zawiera także wiele praktycznych informacji, będących sumą kilkuletnich doświadczeń Autorki z wymagającą materią, jaką są srebrne druty. Podręcznik wprowadza w szczegóły techniki na przykładzie kolczyków, ale dodatkowo uzupełniony został samouczkiem z instrukcją powstwania pierścionka. Drobiazgowo zaprezentowane etapy tworzenia biżuterii, pokazujące każdy krok powstawania tytułowych kolczyków oraz pierścionka to dobre szkolenie zarówno dla tych, którzy chcą zapoczątkować swoją przygodę z wire-wrappingiem, jak i dla tych, którzy pierwsze kroki mają już za sobą. Jednym słowem jest to pozycja obowiązkowa w biblioteczce osób zajmujących się rękodziełem, tym bardziej, że jest to pierwsza publikacja książkowa z tego zakresu na polskim rynku. Jednocześnie może to być atrakcyjny upominek dla wszytskich, którzy interesują się biżuterią hand-made.
Informacje o autorze
Kornelia Kubinowska - biżuterię tworzy od ponad 7 lat. Początkowo były to tradycyjne „składaki” ze szklanych koralików, a kiedy wire-wrapping zaczął być popularny w Polsce, również i ona spróbowała swoich sił w tej technice. Z doświadczenia wie, jak trudne bywają początki i jak przydatna jest wiedza teoretyczna. Kiedy ona zaczynała oplatać, nie było jeszcze żadnych polskojęzycznych tutoriali i mało kto wiedział coś więcej o tej technice. To, że dzisiaj zajmuje się rękodziełem to czysty przypadek, bowiem do 22 roku życia nie wykazywała większego zainteresowania pracami manualnymi, nie mówiąc już o zainteresowaniu hand-madem. Tak jednak się złożyło, że tworzenie jest teraz całym jej życiem i pracą na więcej niż pełen etat. Oprócz prowadzenia firmy w postaci internetowej galerii (sunflowerart.pl), dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą na licznych warsztatach i kursach, prowadzonych na terenie Polski. Poza wire-wrappingiem tworzy także tradycyjnymi metodami jubilerskimi - biżuterię lutowaną ze srebra, oprawia kamienie w srebro, często łącząc obie techniki.
Zapraszamy zarówno osoby indywidualne, jak i hurtownie/księgarnie do zakupu książki. Istnieje możliwość negocjacji ceny w przypadku realizacji większego zamówienia.


więcej na temat książki

Zaproszenie na konferencję "Bezpieczna młodość w cyberprzestrzeni" w Lublinie

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej "Bezpiecznej młodości w cyberprzestrzeni" zwłaszcza nauczycieli biologi, przyrody i wychowania do życia w rodzinie.

ORGANIZATORZY

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
Fundacja Servire Veritati
3 Maja 22/9; 20-078 Lublin
Starostwo Powiatowe w Lublinie Lublin, ul. Spokojna 9

tel./fax. (81) 743 75 15;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.ien.pl

Zapraszamy nauczycieli i wychowawców na sympozjum pt.:
Bezpieczna młodość w cyberprzestrzeni

Sympozjum odbędzie się w sobotę 27 października br. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie, ul. Spokojna 9. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

W PROGRAMIE DYSKUSJE I WYKŁADY:

  • Paradoksy cywilizacji medialnej – ks. dr Andrzej ADAMSKI (UKSW)
  • Seksualizm młodych w cyberprzestrzeni – mgr Renata KRUPA (Centrum Edukacji Nauczycieli LECHAA)
  • Elementy profilaktyki i leczenia siecioholizmu mgr Andrzej PIERZCHAŁA (Przychodnia Leczenia Uzależnień)
  • Zagrożenie dzieci i młodzieży cyberbullingiem – dr Dorota BIS (Instytut Pedagogiki KUL)

***

Wstęp wolny.
Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel.
81 743 75 15 (pon.-pt. 9.00-15.00), e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Problem uzależnień młodzieży od środków pobudzających

Problem uzależnień młodzieży od środków pobudzających

Spis treści - Problem uzależnień młodzieży od środków pobudzających

Młodość a nowe typy uzależnień

Młodość a nowe typy uzależnień

Treść publikacji stanowią wykłady wygłoszone w trakcie konferencji Młodość a nowe typy uzależnień, zorganizowanej 16 X 2010 r. przez Fundację Servire Veritati, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli IEN oraz Starostwo Powiatowe w Lublinie. Celem konferencji było ukazanie różnych rodzajów uzależnień, na jakie narażone są współcześnie dzieci i młodzież, mechanizmów powstawania uzależnień oraz sposobów zapobiegania im dzięki określonym działaniom wychowawczym i edukacyjnym. Jednym z Autorów jest pracownik naszego Centrum Edukacji Nauczyceli LECHAA, p. Renata Krupa
Spis treści:
dr Anna Lendzion, Katolicki Uniwersytet Lubelski - Nałogowa osobowość w czasach nihilistycznych ideologii i rozkładu podstawowej nadziei
Dr Ewa Smołka, Katolicki Uniwersytet Lubelski - Siecioholizm - ucieczka od rzeczywistości
Janusz Koczberski, Młodzieżowy Ośrodek Terapii i Readaptacji "Powrót z U" - Leki a problem uzależnień
Renata Krupa, Centrum Edukacji Nauczycieli LECHAA - Seksualizm dzieci i młodzieży - norma czy zagrożenie rozwoju?

Publikacje można zamówić w księgarni wysyłkowej Fundacji Servire Veritati: cena 14,00 zł

Młodość a nowe typy uzależnień

Spis treści - Młodość a nowe typy uzależnień

Pomóżmy bliźniakom

Możesz przekazać 1% swojego podatku

APEL O POMOC
DLA SZYMONKA I DAWIDKA GUŚCIORA
POMÓŻMY BLIŹNIAKOM !

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w leczeniu i rehabilitacji naszych synków Szymonka i Dawidka.
Jeżeli chcielibyście Państwo wesprzeć tych słodkich, pogodnych chłopców w ich walce o normalne życie, możecie to zrobić przekazując 1% swojego podatku.
Wystarczy jeśli w swoim formularzu PIT wpiszecie w odpowiednim miejscu:
KRS: 0000037904
w rubryce informacje uzupełniające-cel 1% wpisujemy: 12609, GUŚCIORA SZYMON I DAWID

Obydwaj chłopcy są bardzo chorzy, wymagają szczególnej troski, codziennej rehabilitacji i leczenia.
Szymonek cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce-najcięższą postać czterokończynową, ma padaczkę lekooporną, uszkodzenie nerwu wzrokowego.
Dawidek również choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce, ma niedoczynność tarczycy, także uszkodzenie nerwu wzrokowego.
Chłopcy pomimo że mają 1,5 roku nie chodzą, nie raczkują, nie potrafią siedzieć samodzielnie.
Ogromną szansą na rozwój naszych dzieci jest długotrwała rehabilitacja, kosztowny sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny, a także potrzeba wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, które są tylko w niewielkiej części refundowane przez państwo.
Dzieci od urodzenia są intensywnie rehabilitowane prywatnie i państwowo, oraz codziennie w domu przez rodziców, zaczynają być widoczne postępy w ich leczeniu.
Nasza sytuacja jest o tyle trudna i przykra, że to dwoje dzieci jest ciężko chore i wymaga kosztownego leczenia, wszelkie koszty z tym związane musimy ponosić podwójnie.
Po 1,5 roku intensywnej rehabilitacji, leczenia, kosztownych wizyt u specjalistów, nasze zasoby finansowe oraz oszczędności uległy już wyczerpaniu, stąd nasza prośba o wsparcie finansowe dla naszych dzieci, które umożliwi im dalszą rehabilitacje i szanse na samodzielne życie.
Mimo ogromnych trudności staramy się optymistycznie patrzeć w przyszłość i jako rodzice robić wszystko co w naszej mocy, by tylko móc pomóc naszym dzieciom.
Wierzymy że dzięki intensywnej pracy i zaangażowaniu nasze dzieci będą miały szanse na normalne funkcjonowanie.

Dzieci posiadają założone subkonto w Fundacji, na którym można gromadzić środki finansowe, które zapewnią naszym dzieciom szanse na powrót do zdrowia:
FUNDACJA DZIECIOM "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ"
UL. ŁOMIAŃSKA 5, 01-685 WARSZAWA
nr konta Bank Pekao S.A. 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
koniecznie z dopiskiem: 12609, GUŚCIORA SZYMON I DAWID - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
Pieniądze przez Państwa ofiarowane w całości zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitacje chłopców.

Copyright © 2013. Centrum Edukacji Nauczycieli Lechaa Rights Reserved.


Facebook