^Powrót do góry

lechaa.jpg

Warto przeczytać

Książka "Wire-wrapping, czyli jak oplatać biżuterię. Kolczyki: Zachód słońca"

Miło nam poinformować, że w sprzedaży jest już pierwsza na naszym rynku pozycja książkowa poświęcona wire-wrappingowi. Technikę oplatania biżuterii drucikami poznajemy dzięki Kornelii Kubinowskiej, autorce nowej pozycji wydawnictwa LECHAA. Tym razem bohaterem książki są kolczyli, na przykładzie których opisane są etapy tworzenia biżuterii wire-wrapping oraz pierścionek. Dodatkowo książka zawiera obszerną galerię prac Autorki, będącą przekrojem możliwości tej misternej techniki.
Tytuł: Wire-wrapping, czyli jak oplatać biżuterię. Kolczyki "Zachód słońca"
Autor: Kornelia Kubinowska
Ilość stron: 67
Oprawa: miękka
Papier: kreda
Cena: 42 zł
Kontakt do wydawnictwa: Katarzyna Bublewicz-Guzy
tel. (081) 759-30-11 wew. 23
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opis książki

Jest to trzecia pozycja naszego wydawnictwa z zakresu rękodzieła (po dwóch poprzednich z haftu sutasz), tym razem zgłębiająca tajniki misternej techniki wire-wrapping. Ten bogato ilustrowany instruktaż, wzbogacony został dodatkowo o obszerną galerię prezentującą przekrój prac Autorki - Kornelii Kubinowskiej. Przystępny opis techniki, uzględniający materiały i narzędzia wykorzystywane w wire-wrappingu, zawiera także wiele praktycznych informacji, będących sumą kilkuletnich doświadczeń Autorki z wymagającą materią, jaką są srebrne druty. Podręcznik wprowadza w szczegóły techniki na przykładzie kolczyków, ale dodatkowo uzupełniony został samouczkiem z instrukcją powstwania pierścionka. Drobiazgowo zaprezentowane etapy tworzenia biżuterii, pokazujące każdy krok powstawania tytułowych kolczyków oraz pierścionka to dobre szkolenie zarówno dla tych, którzy chcą zapoczątkować swoją przygodę z wire-wrappingiem, jak i dla tych, którzy pierwsze kroki mają już za sobą. Jednym słowem jest to pozycja obowiązkowa w biblioteczce osób zajmujących się rękodziełem, tym bardziej, że jest to pierwsza publikacja książkowa z tego zakresu na polskim rynku. Jednocześnie może to być atrakcyjny upominek dla wszytskich, którzy interesują się biżuterią hand-made.
Informacje o autorze
Kornelia Kubinowska - biżuterię tworzy od ponad 7 lat. Początkowo były to tradycyjne „składaki” ze szklanych koralików, a kiedy wire-wrapping zaczął być popularny w Polsce, również i ona spróbowała swoich sił w tej technice. Z doświadczenia wie, jak trudne bywają początki i jak przydatna jest wiedza teoretyczna. Kiedy ona zaczynała oplatać, nie było jeszcze żadnych polskojęzycznych tutoriali i mało kto wiedział coś więcej o tej technice. To, że dzisiaj zajmuje się rękodziełem to czysty przypadek, bowiem do 22 roku życia nie wykazywała większego zainteresowania pracami manualnymi, nie mówiąc już o zainteresowaniu hand-madem. Tak jednak się złożyło, że tworzenie jest teraz całym jej życiem i pracą na więcej niż pełen etat. Oprócz prowadzenia firmy w postaci internetowej galerii (sunflowerart.pl), dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą na licznych warsztatach i kursach, prowadzonych na terenie Polski. Poza wire-wrappingiem tworzy także tradycyjnymi metodami jubilerskimi - biżuterię lutowaną ze srebra, oprawia kamienie w srebro, często łącząc obie techniki.
Zapraszamy zarówno osoby indywidualne, jak i hurtownie/księgarnie do zakupu książki. Istnieje możliwość negocjacji ceny w przypadku realizacji większego zamówienia.


więcej na temat książki
Copyright © 2013. Centrum Edukacji Nauczycieli Lechaa Rights Reserved.


Facebook